Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Tańcząc na wietrze

Tańcząc na wietrze

19 Czerwca 2023

17 czerwca br. na lędzińskim lotnisku modelarskim przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych powiatu bieruńsko-lędzińskiego, Świerklańca i Woli rywalizowali w XXV Powiatowych zawodach modeli szybowców klasy rzutki, F1-A1/2, F1-A1 oraz Rc.

W zawodach, które zainaugurowali starosta Bernard Bednorz, członek zarządu Jerzy Mantaj, burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel,  prezes zarządu Śląsko-Łódzkiej Organizacji Regionalnej LOK Leszek Waligóra, udział wzięło 20. zawodników z 24. modelami szybowców.

Zgodnie z regulaminem w każdej kategorii rozegrano po dwie konkurencje. W kategorii rzutki wygrał Franciszek Dubiel z imielińskiego przedszkola, drugie miejsce wywalczył Zbigniew Kotula, a trzecie Przemek Wylężek obaj z przedszkola w Świerklańcu. W kategorii szybowce F1-A1/2 najlepszy okazał się Michał Richter z SP nr 3 w Bieruniu, drugie miejsce zajęła Lilianna Kalinowska z SP nr 1 w Bieruniu, natomiast trzecie miejsce przypadło Alanowi Świerkoszowi z SP nr 2 w Woli. W kategorii szybowce F1-A1 zwyciężył Jan Kolny z SP nr 2 w Chełmie Śląskim. Drugie miejsce zajęła Aneta Richter z bieruńskiej 3., a trzecie Paweł Dubiel z SP nr 1 w Imielinie. W kategorii szybowców Rc wygrał Piotr Ryguła ze Świerczyńca, tuż za nim uplasował się Wiktor Liszka z Bierunia.

Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński. Najlepszych zawodników udekorowali Jerzy Mantaj, Leszek Waligóra oraz prezes ZP LOK Franciszek Musioł. Sędziowali: Marek Kalinowski, Wojciech Chrząszcz,  Ryszard Jura. Chronometrażystami zawodów byli Grzegorz Pukowiec oraz Sylwia Komandera. Słoneczna, choć wietrzna pogoda sprzyjała długim lotom. Przerwy między startami uświetniły pokazy makiet modeli samolotów zbudowanych w klubach LOK w Lędzinach i Bieruniu. Zawodnikom tradycyjnie towarzyszyła liczna grupa rodziców i opiekunów, która dopingowała swoich młodych modelarzy.

Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym zawodnikom życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.