Piątek: 7:30 - 14:00
Strona główna/Aktualności/Pasja i rywalizacja na torze

Pasja i rywalizacja na torze

14 Października 2024

Tegoroczne XV Powiatowe Zawody Modeli Samochodów zdalnie sterowanych RC obyły się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie 12.10.2024 r. W zawodach udział wzięło 24 zawodników z 30 modelami. Byli to uczniowie szkół podstawowych i modelarni z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego oraz Goczałkowic. Uczniowie zmierzyli się w czterech konkurencjach. W kategorii przedszkola do klasy 2 najlepszy okazał się Eryk Występ, drugie miejsce przypadło Oliwierowi Stylokowi, natomiast trzecie Franciszkowi Kudrze. W konkurencji szkoły podstawowe do klasy 3-5 wygrał Filip Synowiec, za nim na podium uplasował się Igor Pecka, a trzecie miejsce zajął Aleksy Świerzy. W kategorii szkoły podstawowe klasy 6-8 pierwsze miejsce zajął Filip Chrząszcz, kolejne Paweł Dubiel oraz Jan Kolny. Jako ostatnie wystartowały dzieci w klasie „Open”. Tu najlepszy okazał się Wojciech Chrząszcz, drugie miejsce zajął Tomasz Michalski, a trzecie Maciej Brzozowski. Zawody oceniała komisja sędziowska w składzie: sędzia główny zawodów Marek Lizak, sędziowie pomocniczy Renata Stylok, Wojciech Chrząszcz, Tomasz Michalski. Kierownik zawodów Sylwia Komandera, chronometrażyści: Weronika Komandera.

Tradycyjnie nad całością zawodów czuwał Prezes Zarządu Powiatowego LOK - Franciszek Musioł. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński. Dekoracji zawodników dokonali Anna Kubica Przewodnicząca Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, prezes ZP LOK Franciszek Musioł, sędzia Marek Lizak.

Zdjęcie grupowe uczestników zawodów

Zdjęcie przedstawiające nagrodzonych uczestików zawodów wraz z osobami dokonującym dekoracji zawodników Zdjęcie przedstawiające zwycięzców zawodów wraz z osobami dokonującymi dekoracji zawodników