POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W BIERUNIU
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W BIERUNIU
PRACOWNIA TECHNOLOGII GASTRONOMICZNEJ W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W BIERUNIU
PRACOWNIA JĘZYKOWA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W BIERUNIU
PRACOWNIA MECHANICZNA W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ W LĘDZINACH

W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować naszymi pociągami za darmo. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego br., czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub – w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym – dokument potwierdzający wiek.

Promocja dotyczy zarówno uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego.

50810115_532048803973685_2025814547423559680_n.jpg

Źródło: https://ferie.kolejeslaskie.com/?fbclid=IwAR17S0hH5oyxVXpcgeu3YZ8JF8FWfrJhPR5povj1RUtsZQGgisDt6RE0UgE