Jedenasta edycja Powiatowych Warsztatów Plastycznych dla Osób Niepełnosprawnych „Interart” odbyła się 13 listopada w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach pod patronatem Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego i Burmistrza Miasta Lędziny. Ich tegorocznym tematem była „Złota polska jesień”. W szkolnej sali gimnastycznej zgromadziło się około 120 dzieci i młodzieży z ośmiu szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Pod okiem ponad dwudziestu opiekunów i przy pomocy około dwudziestu wolontariuszy z lędzińskiej SP 2 wykonywali oni różne przedmioty, stanowiące piękne kompozycje z jesiennych liści, kasztanowe ludziki i zwierzątka, jeże z włóczki, wieńce z liści, jarzębiny i mnóstwo innych swoistych dzieł sztuki użytkowej, które mogli zabrać do domu w ekologicznych papierowych torbach. W przerwie warsztatów grupy tancerek z lędzińskiej „dwójki” zaprezentowały różne układy taneczne, a do wspólnego odtańczenia makareny zaprosiły także uczestników warsztatów.

- Warsztaty akcentują ważną rolę osób niepełnosprawnych w lokalnych społecznościach i przyczyniają się do wzajemnej integracji – mówi nauczycielka Agnieszka Kupczyk, koordynatorka powyższej imprezy z ramienia szkoły gospodarza. - Dla ich organizatorów, czyli nauczycieli i uczniów naszej szkoły, jest to cenna lekcja tolerancji, współdziałania, a także okazja do czerpania inspiracji od siebie nawzajem.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk przewodniczącej Rady Miasta Lędziny – Marii Głos oraz Grażyny Jarema z Wydziału Edukacji UM Lędziny i dyrektor lędzińskiej SP 2 – Lidii Ciepły-Bugary pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci kubka z logo SP 2 Lędziny i hasłem „Podaj dobro”. Ponadto gośćmi imprezy były także Agata Nowińska – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bieruniu oraz dyrektorki lędzińskich szkół podstawowych:  Anna Truty (SP 1) i Marta Poprawska-Rak (SP 3). Słodki poczęstunek w postaci pączków, drożdżówek i ciasta zapewniły cztery lędzińskie piekarnie: Segeth, Wagstyl, Wanot i Krzemień. Współsponsorem imprezy była też firma Carbo Asecura. ■Mirosław Leszczyk

www2.jpg
 
www3.jpg
 

 
www4.jpg 
 www5.jpg  www6.jpg    
       

Zdjęcia: M. Leszczyk