W słoneczną sobotę, 25 maja odbyły się zawody zorganizowane przez Stowarzyszenie Współpracy Zagranicznej ”Wspólna Europa” pod patronatem Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego. Za część sportową  zawodów odpowiadał Śląski Klub Petanque  „Carbon” z Katowic, a poczęstunek przygotowali członkowie Wspólnej Europy.

W turnieju wzięło udział 42 zawodników o różnym stopniu zaawansowania, wśród nich było 21 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Zawody zostały rozegrane drużynami trzyosobowymi tzw. tripletami. Do wyrównania szans drużyny wylosowano według klucza: zawodowiec, zaawansowany, amator i amator.  Pierwsza faza rozgrywek to 4 rundy po 40 minut, a następnie 8 najlepszych drużyn przeszło do fazy „play off”. W fazie medalowej grały 4 drużyny. 

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji, Puchar Starosty, złote medale i nagrody zdobyła drużyna w składzie: Małgorzata Noras, Renata Figiel, Grzegorz Kurowski.  Za drugie miejsce,  srebrne medale i nagrody otrzymała drużyna: Anna Długoń-Ryba, Dariusz Sajdok i Adam Gajda. Brązowe medale i nagrody otrzymali: Anna Niksa, Jan Knopek i Karol Szulc. Nagrody ufundowane przez powiat bieruńsko-lędziński wręczyła wicestarosta Agnieszka Wyderka-Dyjecińska siedmiu najlepszym  drużynom. 
Zawody odbyły się w przyjacielskiej atmosferze i przy pięknej pogodzie, a amatorzy petanque mieli okazję nauczyć się od zawodowców wielu nowych technik tej francuskiej gry.

www1.jpg  www2.jpg  www3.jpg 

Materiał i zdjęcia: organizatorzy