28.04.2019r. od godz. 9:00 w Domu Kultury "Gama" w Bieruniu rozegrano V Kolejkę IV Ligi Polskiego Związku Skata. Gospodarzem turnieju była LEŚNA Bieruń.  W rozgrywkach IV ligi uczestniczy 25 drużyn z całej Polski. Zespoły składają się z 4 lub 5 zawodników (5 osoba rezerwowa) czyli w rozgrywkach uczestniczyło ponad 100 osób. Rozegrano 4 serię po 32 rozdania w serii.

Drużyny podzielono na 5 grup po 5 zespołów w grupie. I grupę wygrała drużyna Piast Leszczyny 16pkt. II grupę Walet Pawłowice 14 pkt. III grupę KSS Marcel Radlin 16 pkt. IV grupę JARDEX WDK Szczejkowice 18 pkt. V grupę Jordan Kończyce Zabrze II 17 pkt.

W rozgrywkach brały dwie drużyny z powiatu bieruńsko-lędzińskiego OSP Lędziny  12 pkt. (2 miejsce w II grupie) oraz Sokół Imielin 11 pkt. (4 miejsce w V grupie).  Zawody sędziował Pan Andrzej Beczała. Do rozegrania w IV lidze została jeszcze jedna kolejka, która odbędzie się w wrześniu.

W tabeli po V kolejkach prowadzi drużyna Piast Leszczyny 83pkt, drugie miejsce zajmuje Walet Pawłowice, trzecie JARDEX WDK Szczejkowice. Cztery najlepsze drużyny awansują do III Ligi Polskiego Związku Skata natomiast sześć najsłabszych spada do Ligi Okręgowej. Na potrzeby turnieju powiat bieruńsko-lędziński przekazał karty do gry w skata.

www1.jpg  www2.jpg 

Zdjęcia: Organizatorzy