„WSPÓLNIE ZASADŹMY LAS” - to kolejna inicjatywa integracji mieszkańców powiatu inspirowana i sfinansowana przez radnych powiatowych Marcina Kosmę i Kazimierza Chajdasa.

Pod honorowym patronatem Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza i Nadleśniczego Nadleśnictwa Katowice Stanisława Jeziorańskiego w sobotę odbyło się wiosenne sadzenie drzew na działkach leśnych po wyrębie w góreckim lesie w Lędzinach.

Przeznaczone dla wszystkich chętnych radosne spotkanie z naturą rozpoczęło się o godz.11:00 przy leśnym punkcie przystankowym katowickiego nadleśnictwa przy ul. Jagiellońskiej. Sadzono dęby i jodły przygotowane przez leśników. W namiocie wystawowym Nadleśnictwa Katowice udostępnili oni materiały edukacyjne wiążące się z gospodarką leśną i przeprowadzili quiz z nagrodami „Zgadnij jakie to drzewo”. Powiat na swoim stoisku namiotowym eksponował m.in. budki lęgowe dla ptaków, które po zakończeniu ekspozycji zostały zawieszone na okolicznych drzewach. Goście i uczestnicy pikniku otrzymali również najnowsze książki Czesława Ryszki oraz Anny Początek. Tradycyjnie dopisała pogoda. Po wyczerpującym „kopaniu dołków” na wszystkich uczestników czekały ognisko, leśne gawędy, harcerskie piosenki, kiełbaski, kawa i herbata. W sadzeniu lasu, pod czujnym okiem i opieką leśników, poza organizatorami uczestniczyli również członkowie Zarządu Powiatu oraz przewodnicząca i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Anna Kubica i Marek Spyra, który przybył wraz ze swoimi pociechami.

Z grona zaproszonych gości i samorządowców obecna była również burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel, poseł Andrzej Sośnierz oraz liczne grono harcerzy, strażaków, młodzieży szkolnej oraz dorosłych mieszkańców powiatu z dziećmi. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom tego ważnego proekologicznego przedsięwzięcia i stworzenie bardzo dobrej atmosfery, która towarzyszyła wspólnemu odtwarzaniu lędzińskiego lasu. To trwały ślad, który zostawią potomnym. To kolejna inicjatywa skierowana do naszej powiatowej społeczności, zachęcająca do czynienia rzeczy nietuzinkowych, może czasami nieco zapomnianych - jak wspólne sadzenie lasu, ale mobilizujących i integrujących lokalną społeczność. Jak zapowiadają organizatorzy niebawem wystąpią z nową inicjatywą - niespodzianką.  (Red.)

 www1.JPG www2.JPG   www3.JPG  www4.JPG www5.JPG 
 www6.JPG  www7.JPG  www8.JPG  www9.JPG  www10.JPG
 www11.JPG  www12.JPG  www13.JPG  www14.JPG  www15.JPG
 www16.JPG  www17.JPG  www18.JPG  www20.JPG  www19.JPG
 www21.JPG  www22.JPG      

Zdjęcia: Marzena Orzeł