Na początku nowego roku prace w starostwie w Bieruniu nie zwalniają tempa. Niektóre inwestycje są w toku, inne są na etapie planowania. Od 2014 roku konsekwentnie kontynuowana jest modernizacja infrastruktury turystycznej powiatu. Obecnie amatorzy wycieczek rowerowych mogą korzystać z 65,5 km tras rowerowych oraz 30 wiat i miejsc postojowych. W związku ze zwiększającym się ruchem na drogach, jak również rosnącą liczbą uprawiających turystykę rowerową, władze powiatu planują kolejne miejsca, w których powstaną ułatwiające komunikację drogi rowerowe. Ich realizacja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Pierwsze kroki zostały podjęte. Bernard Bednorz starosta bieruńsko-lędziński i Marek Spyra wiceprzewodniczący Rady Powiatu 3 stycznia spotkali się z nadleśniczym Nadleśnictwa Katowice Stanisławem Jeziorańskim. Spotkanie było poświęcone m.in. budowie ścieżki rowerowej, która ma połączyć Lędziny z Górkami i Goławcem. Ten brakujący odcinek ścieżki wzdłuż ulicy Jagiellońskiej i Lipowej pozwoli na bezpieczne, rowerowe skomunikowanie Lędzin z Bieruniem i Chełmem Śląskim. 

Poruszono również temat ulic Zamkowej i Zamoście. W minionej kadencji starania wiceprzewodniczącego Marka Spyry uwieńczone zostały podpisaniem porozumienia z katowickim nadleśnictwem w kwestii współfinansowania budowy tego odcinka drogi. - Wiem, że mieszkańcy czekają od lat na remont tego odcinka. Teraz, gdy miasto wybudowało w tej dzielnicy nowy plac zabaw, remont staje się tym bardziej priorytetowy. Mam nadzieję, że wspólnym staraniem z nadleśnictwem, uda nam się wyremontować cały ten odcinek. Poza tym zadanie przewiduje budowę nowego chodnika, którego w tym miejscu nie ma, a droga, szczególnie latem, jest mocno uczęszczana - mówi Marek Spyra.
Niestety, pomimo dwukrotnie przeprowadzonego postępowania przetargowego nie udało się wyłonić wykonawcy. Oferty firm w tym zakresie były dwukrotnie wyższe, aniżeli środki zarezerwowane w budżecie.

1.jpg

Zdjęcie: Marzena Orzeł


Kalendarium

CZERWIEC 2019

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30