To była już szósta edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Pisarzy Śląskich „Szelest mijanego czasu”, zainicjowanego i organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lędzinach im. Gustawa Morcinka. Już od pierwszej edycji wymierny udział w tym konkursie ma starostwo powiatowe w postaci delegowania swojego przedstawiciela do jury oraz wsparcia rzeczowego.

35 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu a także z Tychów i Mysłowic rywalizowało ze sobą we wtorkowe przedpołudnie 18 grudnia, w sali audiowizualnej przy Placu Farskim w Lędzinach. Po raz pierwszy w plastycznej scenerii, bowiem tłem ich recytatorskich popisów było kilkadziesiąt obrazów będących plonem dwóch plenerów malarskich: miejskiego z okazji Dni Lędzin oraz wyjazdowego pleneru Klubu Plastyka Kontrast w Lędzinach do Budapesztu.

Komisja w składzie: Joanna Figura (dyrektor MOK w Lędzinach) – przewodnicząca oraz Agnieszka Krawczyk (inspektor w Wydziale Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego) i Zofia Dudek (polonistka w PZS Lędziny) – członkinie, biorąc pod uwagę między innymi dobór repertuaru, interpretację utworu, dykcję, modulację głosu, ekspresję i ogólny wyraz artystyczny, wybrała następujących laureatów spośród uczniów szkół podstawowych:

- w kategorii klas I-III: Tomasza Czudaja, Judytę Kubicę (obydwoje z SP 2 Lędziny) i Konrada Goja z SP 1 Tychy,

- w kategorii klas IV-VI: Martynę Górecką z SP 3 w Lędzinach, Tomasza Natonika i Jolantę Bożek (obydwoje z SP 2 Lędziny); ponadto wyróżnienia otrzymali: Tomasz Klonowski z SP 3 w Lędzinach i Zuzanna Sumera z SP 2 w Lędzinach,

- w kategorii klas VI-VIII i klasy gimnazjalnej: Maksymilian Szurmik z SP 1 w Mysłowicach, Gloria Nowak z SP 3 w Lędzinach i Weronika Bąk z SP 1 w Lędzinach, a wyróżnienie przyznano Piotrowi Augustynowi z SP 9 w Mysłowicach.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszymi recytatorami okazali się: Jakub Żółtaszek z ZS  nr 1 w Tychach, Gabriela Mikulska i Zuzanna Ratajczyk (obydwie z LO nr 1 w Tychach), natomiast wyróżnienie przyznano Joannie Dudek z LO nr 1 w Tychach.

Dyplomy, medale i nagrody wręczali dyrektor SP 2 Lędzinach Lidia Ciepły-Bugara oraz członkowie komisji. Ponadto upominki z rąk dyrektor L. Ciepły-Bugary otrzymali pozostali uczestnicy konkursu, a dyplomy z podziękowaniem przekazała opiekunom recytatorów pomysłodawczyni i główna organizatorka imprezy Klaudyna Szpak z lędzińskiej SP 2. Dodajmy, że p. Klaudynę wspierała jej koleżanka z pracy Teresa Szulbińska, a konkurs prowadziła uczennica Maja Lisiecka.■Mirosław Leszczyk

 1.jpg 2.jpg   3.jpg 4.jpg 
 5.jpg  6.jpg  7.jpg  8.jpg

Zdjęcia: Mirosław Leszczyk


Kalendarium

CZERWIEC 2019

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30