7 listopada 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Cała uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15.30 mszą świętą w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lędzinach. Następnie uczniowie, rodzice oraz wszyscy zaproszeni goście udali się na dziedziniec Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, gdzie przy dźwiękach Warszawianki uczniowie klas mundurowych rozpoczęli uroczystość, prezentując swoje umiejętności z musztry paradnej. Uroczystość ślubowania odbywała się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. 

Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach Piotr Oćwieja przywitał wszystkich zgromadzonych gości, wśród których byli:

  • Wojskowy Komendant Uzupełnień w Tychach ppłk Wojciech Zdrada,
  • Szef Wydziału Rekrutacji WKU mjr Arkadiusz Bartnik,
  • przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży w Tychach kpt Tomasz Kostyra,
  • przedstawiciele Rady Powiatu: Pani Anna Kubica, Pan Marek Spyra, Pani Agnieszka Wyderka-Dyjecińska oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Patrycja Rozmus,
  • Burmistrz Miasta Lędziny Pani Krystyna Wróbel,
  • Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół powiatowych: Pani Teresa Horst oraz Pan Romuald Kubiciel,
  • Starszy Wizytator ds. Obronnych Kuratorium Oświaty w Katowicach Pan Wacław Wójcik,
  • Proboszcz Parafii Matki Bożej Różańcowej ks. Krzysztof Sontag,
  • przedstawiciel Wydziału Nauk Społecznych w Jaworznie Pani Monika Babińska.

Ogromne podziękowania należą się żołnierzom 18 Batalionu powietrznodesantowego w Bielsku Białej, którzy uczestniczyli w naszej uroczystości a wóz bojowy Hamer, którym przyjechali, był dużą atrakcją wśród zgromadzonych osób. W trakcie uroczystości uczniowie oraz zgromadzeni goście przy muzyce „Śpij Kolego”  chwilą ciszy, uczcili pamięć poległych żołnierzy i policjantów. Nawiązując do wielkiego Narodowego Święta - 100 rocznicy odzyskania niepodległości - Gabriel Kasiak - uczeń klasy mundurowej wyrecytował wiersz Ignacego Krasickiego „Hymn do miłości ojczyzny”.

W czasie uroczystego apelu wyróżnieni uczniowie, mieli zaszczyt przyjąć tytuł kadeta z rąk Pana ppłk Wojciecha Zdrady oraz Pana Dyrektora Piotra Oćwieji za swoją pracę i zaangażowanie w roku szkolnym 2017/2018. Cała uroczystość odbyła się w podniosłej atmosferze przy oświetleniu palących się pochodni, które stworzyły niepowtarzalny klimat.

Pod koniec uczniowie trzeciej klasy pod dowództwem ucznia Pawła Morawca wykonali pokaz musztry.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami zaprosili wszystkich zgromadzonych gości do szkoły, gdzie na głównym holu został przygotowany słodki poczęstunek.

 1.jpg 2.jpg  3.jpg 
 4.jpg  5.jpg  6.jpg

Materiał i zdjęcia: PZS Ledziny


Kalendarium

CZERWIEC 2019

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30