W piątek 12 października 40 jubileusz istnienia obchodził Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu. Uroczystości rozpoczęły się od dziękczynnej mszy św. w intencji obecnych i byłych uczniów, nauczycieli i pracowników. Następnie, w auli szkoły odbyła się Gala Jubileuszowa.  - Jesteśmy największą placówką oświatową w powiecie bieruńsko-lędzińskim - mówiła do zebranych gości Teresa Horst, dyrektor placówki. - W tym roku otwieramy nowe warsztaty szkolne za 3 mln zł.

Bernard Bednorz, starosta bieruńsko-lędziński zaznaczył, że PZS Bieruń jest edukacyjną perłą w powiecie. - Widząc nieustający rozwój szkoły i kreatywność dyrekcji, z przyjemnością inwestujemy środki w tę placówkę. Szkoła współpracuje z Tauronem i Polską Grupą Górniczą, wkrótce być może z Oplem. To potwierdza wysoką jakość nauczania - mówił starosta.

Jak to się zaczęło

Pierwszy dzwonek w Zasadniczej Szkole Górniczej KWK „Piast” – taką nazwę nosiła wówczas nasza szkoła – zabrzmiał 1 września 1978 r. 176 uczniów pod okiem 15 pedagogów rozpoczęło naukę w kierunkach : mechanik maszyn i urządzeń górnictwa podziemnego, górnik technicznej eksploatacji złóż i elektromonter górnictwa podziemnego. Od tej pory mury bieruńskiego PZS-u opuściło ponad 5000 absolwentów i….. zdarza się , że powracają w roli rodziców lub nauczycieli.

Dzisiaj

Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu jest bardzo dynamicznie rozwijającą się szkołą o prawie 40 – letniej tradycji w kształceniu technicznym. Misją szkoły jest indywidualne spojrzenie na każdego ucznia. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu uzdolnień. Szkoła realizuje wiele innowacyjnych przedsięwzięć, m.in. praktyki zagraniczne, wymiany międzynarodowe, dodatkowe kursy kwalifikacyjne, staże zawodowe. Zapewniamy naukę w komfortowych warunkach – w profesjonalnie wyposażonych pracowniach technicznych, multimedialnych pracowniach językowych, laboratoriach i warsztatach szkolnych. Standardem w naszej szkole jest komputerowe wyposażenie każdej sali lekcyjnej. Zajęcia prowadzą w pełni zaangażowani w życie szkoły pedagodzy, którzy w swojej pracy wykorzystują nowoczesne i zindywidualizowane metody nauczania. Sprzyja to osiąganiu sukcesu przez naszych uczniów, dzięki temu szczycimy się wysoką zdawalnością matur i egzaminów zawodowych. 

b1.jpg b2.jpg b3.jpg

 


Kalendarium

CZERWIEC 2019

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30