ELEKTRYCY  Z BIERUŃSKIEGO PZS-u W PÓŁFINALE  OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY  

Dawid Janosz i Krzysztof Przystał, maturzyści technikum elektrycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu zakwalifikowali się do półfinału jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, organizowanej przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Mariusz Meroń, nauczyciel przedmiotów elektrycznych:  Bardzo się cieszę z sukcesu  chłopaków,  po raz trzeci uczniowie naszej szkoły kwalifikują się do grona  najlepszych techników elektryków województwa śląskiego, w tym roku jest to 29 uczniów, są jedynymi  reprezentantami powiatu bieruńsko-lędzińskiego, którzy  w grupie elektrycznej będą walczyć o finał. Warto też wspomnieć, że technicy elektrycy z bieruńskiego PZS-u od kilku lat zdają egzaminy zawodowe do kilkudziesięciu procent lepiej  niż  wynoszą zdawalności wojewódzkie czy ogólnopolskie.

Zadania Olimpiady dotyczą m.in. wykorzystania liczb zespolonych do analizy zjawisk w układach elektrycznych, obliczeń w zakresie zabezpieczeń elektrycznych i analizy stanów awaryjnych maszyn i urządzeń.  Punktowane są nie tylko prawidłowe odpowiedzi na pytania testowe, ale również uzasadnienia wyboru tej  odpowiedzi, a  w finale trzeba się wykazać interdyscyplinarną wiedzą z elektrotechniki, matematyki oraz fizyki, wykraczającą poza program nauczania technikum. Przygotowanie do kolejnego etapu jest z pewnością wyzwaniem  i  jednocześnie świetną okazją do powtórzenia i utrwalenia wiadomości, półfinał będzie się  bowiem odbywać 8 stycznia 2018 r., na dwa dni przed egzaminem zawodowym,  w siedzibie  Śląskich Technicznych Zakładów  Naukowych w Katowicach.

 20171219_114651b.jpg logo.jpg 

Zdjęcia i materiały: PZS Bieruń


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31