01.12.2017 r. po raz dziewiąty odbyły się Powiatowe Warsztaty Osób Niepełnosprawnych „Interart”. Pomysłodawczyniami i głównymi organizatorkami tych warsztatów są Pani Monika Wajda-Mazur (pedagog szkolny) i Pani Katarzyna Kabus (psycholog).  Osoby, które pracują jako wolontariusze, organizując bądź umilając uroczystość, to Sylwia Kłak, Beata Stelmach i Jakub Kabus – aktor.

To dzięki nim i sponsorom: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Lędziny, SP2 Lędziny, Firma Danone, może w warsztatach uczestniczyć tak duża liczba uczestników. W tym roku było to 130 osób z całego powiatu bieruńsko-lędzińskiego, od Świerczyńca, Bojszów, Bierunia, poprzez Chełm Śląski po wszystkie szkoły Lędzin i Ośrodek Błogosławionej Karoliny.

Wiele osób uczestniczyło po raz pierwszy w zajęciach, ale są pośród uczestników i takie, które nie opuściły ani jednej edycji warsztatów. Co roku wykonywane są inne prace. Były anioły, stroiki świąteczne, kompozycje jesienne z suchych elementów, domki dla ptaków, etui na telefony, biżuteria, ozdoby wykonywane techniką decoupage. W tym roku były to przytulanki, wypychanki, łapacze snów – chmurki, sowy, koty.

Co roku uczniowie SP2 wcześniej G2 uczestniczą jako wolontariusze. Przygotowują poczęstunek, pomagają przy wykonywaniu skomplikowanych czynności.

Zawsze jest to wspaniałe spotkanie integrujące osoby niepełnosprawne z uczniami SP2, to kilka godzin dobrej i pożytecznej zabawy. Wspaniała lekcja pokonywania barier, empatii i tolerancji.

 www1.jpg www2.jpg  www3.jpg  www4.jpg 
 www5.jpg  www6.jpg  www7.jpg  

Materiał: organizatorzy
Zdjęcia: organizatorzy, M. Leszczyk


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31