„Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny i pozostawiony bez opieki” Jan Paweł II

Tymi słowami rozpoczęły się podziękowania skierowane do pracowników socjalnych z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Przedstawiciele GOPS w Bojszowach i Chełmie Śląskim, MOPS w Imielinie, Lędzinach i Bieruniu, PCPR w Lędzinach oraz Ośrodka bł. Karoliny Caritas Archidiecezji Katowickiej w Lędzinach otrzymali z rąk wicestarosty i przewodniczącej rady powiatu podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianie ważnej społecznej roli na rzecz drugiego człowieka.

Okazją do świętowania specyficznej misji pracowników socjalnych był Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony corocznie 21 listopada. Z tej okazji kierownictwo i pracownicy ośrodków pomocy społecznej z terenu naszego powiatu spotykają się z władzami miast i gmin. Po raz pierwszy w ww. obchodach uczestniczyły władze powiatu reprezentowane przez Mariusza Żołnę Wicestarostę Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego, Henryka Paruzela Członka Zarządu i Annę Kubicę Przewodniczącą Rady Powiatu.

www1.jpg www2.jpg www3.jpg
www4.jpg www5.jpg www6.jpg
www7.jpg    

Zdjęcia: Zenon Kubica


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31