Weekend minął pod znakiem dwóch topowych imprez. Dwudniowa, ósma edycja Imielin Blues Festival zgromadziła liczne grono miłośników muzyki bluesowej. W sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, które wyłoniły trzy najlepsze zespoły, aspirujące do zajęcia miejsca na zawodowej scenie muzycznej. Najlepszą bluesową grupą festiwalu został zespół Forsal, drugie miejsce przypadło Blues Perspective Band i trzecie Black Pin. Nagrody w imieniu władz powiatowych wręczyła przewodnicząca Rady Powiatu Anna Kubica.

Po prezentacjach wyróżnionych kapel, pierwszy wieczór zakończyły Tandeta Blues Band i Czarny Pies Leszka Windera. Występy markowych zespołów muzycznych przewidziane były także w niedzielę. Wystąpili  Sebastian Riedel i Sylwester Kramek oraz zespół Easy Rider. Podczas finałowego koncertu imielińska Sokolnia zanotowała nadkomplet gości.   

III Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Bieruń 2017 o Puchar Burmistrza Miasta Bierunia i Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego odbył się w hali BOSiR w Bieruniu Starym. Za nami dwa dni turniejowe, trzy bloki rywalizacji co dnia i do tego sobotnia taneczna gala. Feria barw, stroje, muzyka, i taniec - dostojny, piękny, żywiołowy! Do zwycięzców tradycyjnie trafiły nagrody, które w imieniu władz powiatu wręczyła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Agnieszka Wyderka-Dyjecińska. Listę nagrodzonych par opublikujemy niezwłocznie, zaraz po jej przekazaniu w nasze ręce przez organizatorów turnieju.

Poniżej prezentujemy relacje fotograficzne z obu imprez.

a.jpg b.jpg c.jpg d.jpg
e.jpg f.jpg g.jpg h.jpg
 i.jpg      
       

Zdjęcia: Zdzisław Kantor, Lech Gawin


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31