Francuski mistrz cukiernictwa Thierry Ayel po raz drugi odwiedził Powiatowy Zespół w Bieruniu, gdzie prowadził kilkugodzinne warsztaty dla uczniów technikum gastronomicznego. Pod okiem mistrza uczniowie przygotowywali desery, które z pewnością mogą zachwycić najbardziej wyrafinowane podniebienia.

Aleksandra Pikania-Gniełka, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych PZS w Bieruniu: Mistrz Thierry ma z uczniami świetny kontakt, a warsztaty są dla nich doskonałą okazją do zapoznania się ze sztuką cukierniczą na najwyższym poziomie.  W ubiegłym roku hitem okazały się francuskie ptysie z posypką  craquelin, które pieczemy na szczególne okazje i zawsze robią wrażenie na naszych gościach. Tym razem pan  Ayel uczył jak przyrządzać m.in. krem brulee z wanilią, makaroniki z ganaszem z białej czekolady, verinki z kremem czekoladowym i malinowym oraz tartę z kremem cytrynowym.

Thierry Ayel  jest francuskim szefem kuchni i mistrzem cukiernictwa, który od wielu lat mieszka w Polsce. Ukończył Technikum Małej i Dużej Gastronomii w Saint-Etienne, następnie  studia zawodowe na kierunku „Hotelarstwo-Gastronomia” w Lyonie. Doświadczenie zdobywał w ekskluzywnych restauracjach Francji i Szwajcarii. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów kulinarnych i cukierniczych.

 pzs2.jpg pzs3.jpg  pzs1.jpg 

Tekst i zdjęcia: PZS Bieruń


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31