W X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej wystartowało 141 szkół, a liczbę uczestników szacuje się na poziomie 8000 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowały się 534 osoby - najzdolniejsza młodzież z całej Polski. Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach w półfinale olimpiady, która odbędzie się 01. grudnia będzie reprezentować aż 9 osób.

Co najbardziej cieszy? To, że wśród półfinalistów znajdują się dwie osoby z klasy drugiej: Krystian Gąsiorczyk i Tomasz Długosz. Z klasy trzeciej  zakwalifikowali się: Oliwia Nowak, Adrian Ficek, Wojciech Kozieł i Mateusz Maiczek. Zaś klasę czwartą reprezentują: Aleksandra Stolecka, Ewa Żogała i Patrycja Kwiecińska.

Lędzińska młodzież odnosi sukcesy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej już od pierwszej edycji. Uczniów nie trzeba nawet specjalnie namawiać do wytężonej nauki i pracy – sami wykazują inicjatywę w przygotowaniach do kolejnych edycji. Udział w konkursie młodzi ludzie traktują jako sprawdzian wiedzy, a po przejściu kolejnych etapów,  jeszcze wyżej stawiają poprzeczkę.

Udział w konkursie daje możliwość porównania swojego poziomu wiedzy z poziomem wiedzy uczniów z całej Polski. To również szansa na uzyskanie zwolnienia z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz zdobycia indeksu Wyższej Szkoły Logistyki. Zaprezentowanie swoich umiejętności przed potencjalnymi pracodawcami -  to wielka szansa na otrzymanie stażu, a później pracy w dużych firmach logistycznych.■ Justyna Pilch

Pani Justyna Pilch – nauczyciel przedmiotów logistycznych za swoją pracę dydaktyczną w październiku 2017 roku odebrała prestiżową Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty. Pani Justynie serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

IMG_20171031_110640b.jpg

Materiał i zdjęcia: PZS w Lędzinach


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31