Ukazał się kolejny, 64. numer informatora powiatowego „powiatbl.pl”. Jak zawsze dostarcza wiele wieści o wydarzeniach w naszym powiecie, o pracy jego samorządu i organów statutowych.

Ponieważ w październiku przypada Dzień Edukacji Narodowej, parę tekstów poświęconych jest nauczycielom i szkołom, dla których powiat jest organem prowadzącym. Jesień to także początek sezonu grzewczego, zatem nie można było pominąć tematu ochrony powietrza i mającego służyć jego poprawie programowi wspierania wymiany pieców. Do wymiany każdego starego kotła na nowy, spełniający surowe ekologiczne normy, powiat dopłaca 1.000 zł. Na początek o taką pomoc zwrócił się Imielin i takie wsparcie jego mieszkańcy otrzymają. Radna powiatowa, lekarz specjalista chorób płuc i chorób wewnętrznych Helena Magiera-Molendowska tłumaczy Czytelnikom jak szkodliwe jest oddziaływanie smogu na organizm.

Nie brakuje w informatorze publikacji o naszych drogach powiatowych, o trwających na nich robotach i rozległych inwestycyjnych planach, o zatrudnianiu cudzoziemców.

Można także przeczytać o dwóch dzielnych funkcjonariuszach Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, o mł. asp. Krzysztofie Pawlusiaku i  asp. sztab. Tomaszu Jarczyku, którzy telefonicznie tak skutecznie pokierowali akcją ratunkową przeprowadzoną bezpośrednio przez rodziców, że uratowali życie trzytygodniowego noworodka i trzyletniego dziecka.

W wydaniu także szereg innych informacji, w tym o imprezach kulturalnych i sportowych oraz o dobiegającym końca 18. Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.

Zapraszamy do lektury.

Dzięki firmie kolporterskiej większość gazet trafi do Państwa mieszkań. Informator dostępny jest także w Starostwie Powiatowym, jednostkach powiatowych, urzędach miast i gmin oraz w jednostkach samorządowych, w popularnych placówkach handlowych, kulturalnych, ochrony zdrowia. ■R

 _www. powiatbl-1.jpg

Pełne wydanie informatora dostępne jest również tutaj:

Wersja elektroniczna

 


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31