30 września odbyła się kolejna edycja Automobilowego Rajdu Turystyczno-Nawigacyjnego "Szwendaczek" w naszym powiecie. W ramach rajdu rozegrane zostały XXI runda Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Polski i Turystycznego Pucharu Polski, IV runda Pucharu Śląska i V runda Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu. Gościliśmy 36 załóg z terenu powiatu, całego kraju i z Hlucina w Czechach. Na starcie zameldowały się tz. oldtimery - zachwycił czerwony 2CV z Lędzin.

Zawodnicy odwiedzili najciekawsze zakątki powiatu. Rajdowym zmaganiom dopisała znakomita pogoda, która miała szczególne znaczenie podczas rozgrywanej na zalewie dziećkowickim próbie szybkościowej na wodzie. W klubie żeglarskim „Opty”, któremu dziękujemy za wsparcie, uczestnicy rajdu przesiedli się na rowery wodne, aby następnie po krótkiej chwili wytchnienia ponownie ruszyć w trasę.

 Rajd zakończył się pod Starostwem Powiatowym w Bieruniu, gdzie odbyła się również próba sprawnościowa - przejazd po specjalnie wyznaczonej trasie z naczyniem wypełnionym po brzegi wodą. Dla wielu zawodników był to tz. "rajd pierwszego kroku" i prawdziwie rodzinna zabawa. „Szwendaczek” to podchody w samochodach i można w nim uczestniczyć z dziećmi. Nowicjusze uczyli się od najlepszych.   W rywalizacji uczestniczył obecny Mistrz Europy i Mistrz Polski tej dyscypliny sportu Maciej Krzewski.

W kategorii amatorów najlepszą załogą okazali się Jarosław Wnuk i Aleksandra Mędrala. Pośród zawodników zrzeszonych w automobilklubach zwyciężyli Marcin Sobczyk i Jacek Sobczyk z Automobilklubu Mysłowickiego. Puchary i upominki najlepszym wręczył starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz.

Rajd okazał się być największą tego roku imprezą tego typu w kraju. Załogi z różnych stron kraju podkreślały bardzo dobry stan dróg w powiecie i jego przyrodnicze walory. Wszyscy gościnność oraz doskonałą organizację imprezy. Dziękujemy i do zobaczenia za rok. ■ ZK

 

 www1.jpg www2.jpg   www3.jpg
 www4.jpg  www5.jpg  www6.jpg
 www7.jpg  www8.jpg  www9.jpg
 www10.jpg  www11.jpg  

 

Zdjęcia: Zdzisław Kantor


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31