Ideą Europejskiego Dnia Języków, od 2001 roku obchodzonego 26 września, jest świętowanie różnorodności językowej w Europie oraz promowanie znajomości języków obcych. Tegorocznym obchodom towarzyszyło hasło „Znajomy język obcy”, bowiem faktem jest, że znajomość języków obcych poszerza horyzonty, ułatwia komunikację między narodami oraz wzajemne zrozumienie, a także otwiera nowe drogi zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach po raz kolejny włączył się w obchody Europejskiego Dnia Języków organizując konkurs „Silni w językach” dla młodzieży lędzińskiej szkoły oraz uczniów z oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

W przygotowanie tegorocznej edycji konkursu włączyli się asystenci językowi: Anna z Brazylii oraz  Yigit z Turcji, którzy dzięki współpracy z organizacją studencką AIESEC od dwóch tygodni przebywają w lędzińskim PZS.

W konkursie sprawdzającym ogólną wiedzę o językach i krajach europejskich w tym roku wzięło udział aż dwadzieścia trzyosobowych zespołów reprezentujących następujące szkoły:

 • Szkołę Podstawową nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie;
 • Szkołę Podstawową nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu;
 • Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki w Lędzinach;
 • Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach.

Weronika Klatka, Kinga Stadler i Marta Stalmach z SP nr 1 w Imielinie zajęły pierwsze miejsce. Drugie miejsce zdobyli uczniowie trzeciej klasy mundurowej z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach: Karol Modrzejewski, Tomasz Pastuszka i Sławomir Szewczyk. Na trzecim miejscu również uplasowali się reprezentanci Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, uczniowie drugiej klasy technikum: Kamil Ornowski, Przemysław Ścierski i Wiktoria Zdziarska.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali ufundowane przez Powiat Bieruńsko-Lędziński bony podarunkowe o wartości 250, 200 i 100 złotych. 

Ponadto najlepsi otrzymali koszulki i gadżety ufundowane przez szkoły językowe, z którymi od lat współpracuje Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach: EF Education First oraz BEST Centrum Języków Obcych.

Udział w konkursie „Silni w językach” bez wątpienia był doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz do sprawdzenia wiedzy i dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, co niewątpliwie przyczyni się do podniesienia motywacji do nauki języków obcych i sukcesów językowych w przyszłości.■

 

 

 


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
 • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
 • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
 • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
 • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
 • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
 • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
 • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31