Zakończył się badmintonowy weekend w Bieruniu i Imielinie, gdzie rozgrywane były turnieje. W Bieruniu - Polish International 2017, będący jedną z dwóch najważniejszych turniejów Elity organizowanych w Polsce, w Imielinie - turniej młodszych zawodników w ramach Polish Youth International 2017. W uroczystym podsumowaniu imprezy i w dekoracji najlepszych zawodników uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu: starosta Bernard Bednorz, przewodnicząca i wiceprzwodniczący Rady Powiatu Anna Kubica i Marek Spyra.

 Na rozgrywane w Polsce turnieje kategorii International Challenge (Polish Open) lub International Series (Polish International) rzadko przybywają zagraniczne gwiazdy ze ścisłej światowej czołówki, wybierając wyżej punktowane imprezy. Za to szereg  topowych badmintonistów zbierało na polskich turniejach międzynarodowych doświadczenia, zanim owymi gwiazdami się stali.

Na tegorocznym Victor Polish International w finałach nie wystąpili niestety biało-czerwoni (tylko debel Kornelia Marczak/ Magdalena Witek zdobył brązowy medal — zob. Finały Polish International bez Polaków.). Mogliśmy więc obserwować jedynie naszych gości (zob. finały na You Tube.). Ciekawe, kto z nich zaznaczy kiedyś swoją obecność na światowych szczytach.

Najlepsze papiery ma na to chyba zwycięzca gry pojedynczej mężczyzn, dziewiętnastoletni letni Malezyjczyk Lee Zii Jia. Zawitał do Polski nie po raz pierwszy. Rok temu na Polish International zdobył brąz. Jakie w nim drzemią możliwości, najlepiej pokazał w zeszłym roku, zdobywając brąz na mistrzostwach świata juniorów. Lee w finale w Bieruniu pokonał swojego starszego kolegę, Joo Ven Soonga. Ten ostatni wcześniej w półfinale zrobił dobrą przysługę swojemu pobratymcowi, bo wyeliminował Ukraińca Artioma Pocztariowa, z którym Lee miał złe doświadczenie: odpadł w starciu z nim w drugiej rundzie Yonex Polish Open 2017.

Dobrze zapowiadają się także zwycięzcy debla. Finał był konfrontacją młodości z rutyną. Irlandczycy, siedemnastoletni Nhat Nguyen i osiemnastoletni Paul Reynolds, ograli starych wyjadaczy z Niemiec, rozstawionych z numerem 2 Daniela Benza i Andreasa Heinza. Irlandzkiemu deblowi nie wyszedł zbytnio start na tegorocznych mistrzostwach Europy juniorów. Ale od dobrej strony pamiętamy ich zeszłoroczny start w Lubinie na mistrzostwach Europy U17, gdzie zdobyli brązowy medal, a w półfinale nawiązali wyrównana walkę z późniejszymi mistrzami Europy z Danii.

W pozostałych grach tryumfowali nieco starsi zawodnicy. W singlu kobiet wygrała 25-letnia Szwajcarka Ayla Huser, która pozbawiła medalu Wiktorię Dąbczyńską. Debel pań to jedyna gra, w której zwyciężyła turniejowa jedynka, w tym przypadku angielska para, Jenny Moore i Victoria Williams. Ta ostatnia — Williams — wcześniej nie wykorzystała szansy w finale miksta, ale przewaga duńskiej pary Kristoffer Knudsen/ Isabella Nielsen była zbyt wyraźna.

 WYNIKI FINAŁÓW (24.09.2017)

Gra pojedyncza mężczyzn

LEE Zii Jia (Malezja, 3) — Joo Ven SOONG (Malezja, 2) 21:17 21:16 (0:33).

 Gra pojedyncza kobiet

Ayla HUSER (Szwajcaria, 3) — Jordan HART (Walia, 4) .

 Gra podwójna mężczyzn

Nhat NGUYEN/ Paul REYNOLDS (Irlandia) — Daniel BENZ/ Andreas HEINZ (Niemcy, 2) 21:19 25:23 (0:39).

 Gra podwójna kobiet

Jenny MOORE/ Victoria WILLIAMS (Anglia, 1) — MANEESHA K./ Arathi Sara SUNIL (Indie) 21:19 24:22 (0:40).

 Gra mieszana

Kristoffer KNUDSEN/ Isabella NIELSEN (Dania) — Matthew CLARE/ Victoria WILLIAMS (Anglia) 21:13 21:15 (0:27).

 

(Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.)

Więcej: na http://badmintonzone.pl/?strona=news&id=3089

 

 

 _ bdm d2-81.jpg  _ bdm d2-38.jpg _ bdm d2-66.jpg  _ bdm d2-71.jpg 
 _ bdm d2-95.jpg  _ bdm-156.jpg  _bdm-253.jpg  _ bdm-245.jpg
 _www. deko-55.jpg  _www. deko-53.jpg  _www. deko-46.jpg  _www. deko-37.jpg
       
 _www. deko-36.jpg  _www. deko-30.jpg  _www. deko-58.jpg  
       

 

 

 Zdjęcia: Organizatorzy


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31