Turystyczny Rajd Samochodowy Szwendaczek ‘2017 zagości 30 września na terenie Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Rajd Szwendaczek to połączenie harcerskich podchodów z biegami na orientację, tyle że samochodem (więc wygodniej). Dodatkowo można poznać ciekawe miejsca i różne atrakcje.

W trakcie raju będzie okazja poznać najciekawsze miejsca powiatu. W marinie klubu żeglarskiego OPTY będzie czekać posiłek i niespodzianka.

Zabierz dziewczynę, chłopaka, żonę, męża (a może całą rodzinę z dziećmi) i poznaj nową formę turystyki. Wystarczy zwykły samochód i dobry humor. Zapewniamy dobrą zabawę, ciekawą trasę, upominki i puchary.

Chcielibyśmy zapoczątkować również na tym terenie tradycję spotkań miłośników samochodów trochę starszych. Dlatego zapraszamy posiadaczy youngtimerów oraz aut okresu PRL. Dla was będzie dodatkowa klasyfikacja.

Zapraszamy 30 września na godzinę 9:30. Start z parkingu przed Powiatowym Centrum Społeczno-Gospodarczym przy ul. Lędzińskiej 24 w Lędzinach.

 

Rajd składa się z dwóch odcinków turystycznych o łącznej długości około 60 km oraz dwóch prób sprawnościowych na wesoło.

Ramowy program imprezy*:

9:30 - 10:00 - Przyjmowanie załóg

10:10 - Uroczyste otwarcie rajdu,

10:30 - Start pierwszej załogi,

12:30 - Przerwa, posiłek i próba szybkościowa,

14:30  - Planowany przyjazd pierwszej załogi metę rajdu i próba sprawnościowa,

15:30  - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

*  Ramowy plan może ulec zmianom podczas rajdu.

 

Turystyczny Rajd Szwendaczek ‘2017 organizowany pod patronatem Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza stanowi jednocześnie XXI rundę Turystycznego Pucharu Polski, IV rundę Pucharu Śląska i V rundę Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu.

Impreza ma charakter otwarty i przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków motoryzacji oraz turystów chcących poznać ciekawe miejsca w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim.

Impreza będzie przeprowadzona zgodnie z kodyfikatorem PZM.

Rajd jest rozgrywany w warunkach normalnego ruchu drogowego, uczestników obowiązuje bezwzględne przestrzeganie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kierowca musi posiadać aktualne prawo jazdy, samochód powinien być w pełni sprawny technicznie (aktualny dowód rejestracyjny oraz ubezpieczenie OC i NW). Oprócz załogi (kierowca i pilot) w rajdzie mogą brać udział osoby towarzyszące. Obowiązuje bezwzględne podporządkowanie się poleceniom organizatora. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe w czasie trwania imprezy zarówno wobec uczestników, sprzętu jak i osób trzecich.

Więcej informacji i zapisy do 27.09.2017 r. - Automobilklub Mysłowicki pod nr. tel. (32) 222-28-18 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla chętnych tydzień przed rajdem odbędzie się spotkanie informacyjne - termin zostanie podany na stronie internetowej www.automobilklubmyslowicki.pl i powiatbl.pl ■

 

 _www. szwendaczek logo.jpg
 
 WWWszwendaczek2017.jpg

Kalendarium

CZERWIEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
19
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
20
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30