Powiat Bieruński Lędziński wyprzedził 345 innych i zdobył 35 miejsce na liście powiatów, w których mieszka się najlepiej. Za nami znalazły się m.in. Tychy, Mysłowice, powiaty pszczyński i mikołowski.

To jedna z wielu informacji najnowszego wydania informatora powiatowego „powiatbl.pl”.

W 62. wydaniu relacje z ważnych powiatowych wydarzeń, które miały miejsce w powiecie w maju i w czerwcu bieżącego roku. Między z dwóch sesji Rady Powiatu, specjalnego wyjazdowego posiedzenia Komisji Gospodarki i Rozwoju poświęconego bezpieczeństwu przeciwpowodziowemu, z Powiatowych Igrzysk Osób Niepełnosprawnych, Przeglądu Orkiestr Dętych i Powiatowych Zawodów Strażackich. Ponadto dużo informacji o powiatowych inwestycjach drogowych, inwestycjach szkolnych, konferencjach i innych wydarzeniach, których powiat był organizatorem, współorganizatorem lub którym udzielił swego (najczęściej finansowego) wsparcia. Są także dokładniejsze informacje dotyczące pomocy finansowej dla mieszkańców powiatu na zakup nowych, ekologicznych kotłów (po 1.000 zł!), programu zagranicznych wyjazdów i staży dla młodzieży z PZS w Bieruniu, utrudnieniach w komunikacji, jakie 31 lipca i 1 sierpnia spowoduje 74. Tour de Pologne, którego dwa etapy będą przebiegać przez nasz powiat i wiele innych ciekawych tekstów i zdjęć.

Zachęcamy do lektury.

Dzięki firmie kolporterskiej większość gazet trafi do Państwa mieszkań. Informator dostępny jest także w Starostwie Powiatowym, jednostkach powiatowych, urzędach miast i gmin oraz w jednostkach samorządowych, w popularnych placówkach handlowych, kulturalnych, ochrony zdrowia. ■R

Pełne wydanie informatora dostępne jest również tutaj:

http://powiatbl.pl/stronaglowna/informator

 

_www, powiatbl_czerwiec-1.jpg

 


Kalendarium

CZERWIEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
19
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
20
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30