Przez dwa tygodnie, od 22 maja do 2 czerwca, w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach gościli Janet Wong z Hong Kongu i Siddharth Kushwaha z Indii. Przyjechali w ramach kolejnej edycji projektu realizowanego we współpracy z organizacją AIESEC. Międzynarodowy Projekt Edukacyjny International Education for Teenagers polega na wymianie studentów z różnych stron świata, którzy przybliżają młodzieży innych krajów historię i kulturę swoich krajów w języku angielskim. Takie kontakty szkoła praktykuje od kilku lat. Spełniają one ważną rolę w budowaniu otwartości, przełamywaniu barier językowych i motywowaniu do dalszej nauki języka angielskiego. Wcześniej lędziński PZS gościł już studentów z Chin, Iranu, Maroka, Pakistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Turcji.

Siddharth kończy w tym roku studia na kierunku inżynier elektryk, natomiast Janet rozpoczyna czwarty rok studiów medycznych. Oboje prezentowali swoje kraje, ich zabytki, elementy kultury i historii, przekazywali podstawy języków swoich narodów. Prowadzili po kilka godzin zajęć dziennie. Zajęcia odbywały się nie tylko na lekcjach angielskiego, ale również geografii, przedsiębiorczości, wiedzy o kulturze, godzin wychowawczych a nawet wychowania fizycznego. Lędzińscy uczniowie dzielnie próbowali swoich sił w języku angielskim w trakcie lekcji, a także poza nimi, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach. Gospodarze i goście wspólnie kręcili film, przeprowadzali wywiady, gotowali. Wybrali się również na całodniową wycieczkę do Wisły. Przybysze z odległych krajów byli zachwyceni urokliwymi miejscami w Polsce, a uczniowie dumni z tego, że mogą im je pokazać, opowiedzieć o ich historii, kulturze i zwyczajach.

Janet i Sidd to niezwykle sympatyczni i otwarci młodzi ludzie. Wolontariusze AIESEC zostali bardzo ciepło przyjęci. Szczególne podziękowania należą się Pawłowi Klimkowi, Jankowi Cyganikowi i Kacprowi Figlowi oraz ich rodzicom za zaoferowanie gościny i dołożenie wszelkich starań, by zagraniczni goście czuli się w Lędzinach jak u siebie w domu. ■

 

 _www. IMG_3799.jpg
 _www. IMG_2278.jpg
 _www. IMG_2303.jpg
 

 

 

Zdjęcia: PZS w Lędzinach

 


Kalendarium

LIPIEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31