Ponad 30 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych stanęło 12 maja na scenie w lędzińskim „Piaście” podczas finału X Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy w Języku Angielskim „Szekspiriada” 2017.

Liceum Ogólnokształcące w Bieruniu reprezentowały fenomenalne Julia Parszewska i Emilia Stawowy. Julia Parszewska, której nauczycielem jest prof. Agnieszka Wyderka-Dyjecińska, oczarowała jurorów i publiczność. Jednomyślnie przyznano jej pierwsze miejsce za talent językowy i sceniczny. Julia wyrecytowała utwór o mężczyźnie i kobiecie, którzy poznawszy się na forum internetowym, podając się za młodszych, mieli się spotkać w rzeczywistości i stanąć twarzą w twarz z wcześniejszymi kłamstwami.

Na scenie aż rozbrzmiało od pięknej angielszczyzny, tej Szekspira i tej współczesnych autorów. Wśród kryteriów, według których jury dokonało oceny recytatorów, znalazł się dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa i poprawność językowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

- W mojej konkurencji zdobyłam główną nagrodę w postaci tygodniowych warsztatów językowych w Londynie, prezentując utwór Roberta Williama Service'a „Café Comedy". Podczas imprezy towarzyszyły mi ogromne emocje i stres. Jednak gdy wyszłam już na scenę i stanęłam w świetle reflektorów, ogarnął mnie spokój i zwyczajnie zaczęłam mówić – opowiada Julia Parszewska.

Do konkursu stanęła też Emilia Stawowy, przygotowana przez prof. Katarzynę Antosiewicz, z utworem „Phenomenal Woman” autorstwa Maya’i Angelou. Temperament i łatwość występów scenicznych Emilii również wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. ■

  _www. AW-D. IMG_2154.jpg

 Agnieszka Wyderka-Dyjecińska i Julia Parszewska - opiekunka i laureatka.

 

 _www. Nagroda dla Julii.jpg
 
 _www. DYPLOM.jpg

 

 

 


Kalendarium

LIPIEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31