To nazwa imprezy, która zostanie po raz pierwszy zorganizowana w dniach 27-28 maja 2017 r. na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie-Mokrem.

W programie przewidziana jest promocja i degustacja potraw oraz produktów regionalnych i tradycyjnych, pokaz kulinarny kucharza śląskiego Remigiusza Rączki, konkurs kulinarny dla uczniów ze szkół w Nakle Śląskicm i Ornontowicach, występy zespołów folklorystycznych, wykład nt. zdrowego żywienia prof. Barbara Zahorskiej -Markiewicz, koncert Henryka Czicha z zespołu Universe, konkursy dla dzieci i młodzieży, pokaz ciągników Kubota oraz w niedzielę ,,Dzień Dziecka ze Śląskim Ogrodem Botanicznym". Dla gości przewidziany jest gorący poczęstunek.

Celem przedsięwzięcia są informacja i promocja zidentyfikowanych żywnościowych produktów regionalnych i tradycyjnych wysokiej jakości, popularyzacja rozpoznawalności wyjątkowości i dobrej jakości żywności wśród konsumentów, pogłębieniu ich wiedzy na temat zwiększenia spożycia takiej żywności oraz promocji zdrowego stylu życia.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem - organizowanym przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział w Mikołowie we współpracy ze Śląskim Ogrodem Botanicznym i Oddziałem Terenowym Agencji Rynku Rolnego w Katowicach - objęli : Wojewoda Śląski, Prezes Agencji Rynku Rolnego, Starosta Mikołowski oraz Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który zapowiedział udział w wydarzeniu. ■R

 

 _www. energia dla zdrowia.jpg
 _www. energia dla zdrowia plakat.jpg

 

 

 

 

 

 


Kalendarium

LIPIEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31