Uczniowie Technikum im. Anielina Fabery przy PZS Lędzinach od 18 marca 2017 r. przebywają w ciepłej, hiszpańskiej Grenadzie na miesięcznych praktykach zawodowych.
Praktyki, jak co roku, płacone są ze środków unijnych. Wyjazd ma na celu przyczynienie się do zwiększenia atrakcyjności, jakości i wydajności szkolenia zawodowego: zwiększenie mobilności młodzieży kształcącej się zawodowo, podniesienie kwalifikacji zawodowych młodzieży, zdobycie przez uczestników umiejętności pracy zawodowej w zespole osób z różnych krajów, wsparcie w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy i umiejętności mających na celu ułatwienie osobistego rozwoju i zwiększenie szans na uczestnictwo w europejskim rynku pracy. Dodatkowo służy poznaniu kultury kraju goszczącego, jego zwyczajów, tradycji a także elementów historii, wzbogacenie umiejętności językowych, wzmocnienie poczucia własnej wartości.

W tym roku Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach w porozumieniu z organizacją o nazwie Universal Mobility SL/Hiszpania (zajmującą się miesięcznymi praktykami młodzieży z terenu całej Europy) realizuje praktykę właśnie w Grenadzie.

Troje opiekunów wraz z 31 uczniami i jednym absolwentem wyjechało do Hiszpanii, gdzie swój staż zawodowy realizują w 15 zakładach. Technik ekonomista - w księgowości sieci hoteli Inmobiliaria Escribano; technik informatyk - w szkole podstawowej C.E.I.P. Gomez Moreno i w firmie informatycznej E-Sistemas.net; technik mechanik - w warsztatach samochodowych – Euro Repar i Tallerres J.Calero, Mecanizados Bolivar C.S.A. (maszyny ciężkie) oraz w firmie Semar – serwis rowerowy; technik elektryk - w firmach instalacyjnych Electrica Pinel i MDF Construcciones 1999 SL, natomiast technik logistyk w sieci logistycznej firmy SPRINTER.

Poza zajęciami praktycznymi uczniowie mają zapewniony również bardzo bogaty program umożliwiający naukę języka hiszpańskiego, poznanie historii i kultury Hiszpanii. Młodzież jest pełna wrażeń i pozytywnych emocji doskonaląc swoje umiejętności zawodowe i językowe. ■EM

 

_www. DSCF7067.jpg
_www. DSCF7013.jpg
_www. Schowek01.jpg
 

 

 

Zdjęcia: PZS w Lędzinach

 


Kalendarium

LIPIEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31