„15 marca 2017 roku, po prawie 35 latach zawodowej służby, pełnionej cały czas w tyskiej straży pożarnej, na zaopatrzenie emerytalne przeszedł Komendant Miejski PSP w Tychach, st. bryg. mgr inż. Kazimierz Utrata.

W trakcie uroczystości, która odbyła się w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Tychach, st. bryg. Kazimierz Utrata zdał obowiązki i pożegnał się ze służbą. Pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, z dniem 16 marca 2017 roku, powierzone zostało st. bryg. mgr inż. Piotrowi Szojdzie, który dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Tychach. Akty odwołania i powierzenia wręczone zostały przez obecnego na uroczystości pełniącego obowiązki Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Arkadiusza Biskupa, który podziękował ustępującemu Komendantowi Miejskiemu st. bryg. Kazimierzowi Utracie za służbę.

Uroczystość zakończenia służby przez st. bryg. Kazimierza Utratę poprzedzona była przekazaniem i wprowadzeniem do podziału bojowego tyskiej straży pożarnej nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego oraz łodzi ratowniczej.

W uroczystej zbiórce udział wzięli między innymi: Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy Igor Śmietański i Miłosz Stec, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Piotr Czarnynoga, Starosta Bieruńsko – Lędziński i zarazem Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP Bernard Bednorz oraz przedstawiciele policji, wojska oraz instytucji i organizacji  współpracujących  z komendą miejską PSP w Tychach.” 

Źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach

http://katowice.kwpsp.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia,9584/pozegnanie-odchodzacego-na-zaopatrzenie-emerytalne-komendanta-miejskiego-psp-w-tychach

 

 www. 1 Utrata de93d
 
 www. 2 Utrata 0e20e

 Komendant Henryk Utrata na Powiatowym Święcie Strażaka w Bieruniu oraz jako gość sesji Rady Powiatu, na której jak co roku referował stan ochrony przeciwpożarowej w naszym powiecie.  

 Zdjęcia: Marian Ryglewicz

 


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31