Nieprawdopodobny sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu w Wojewódzkim Konkursie Językowo-Teatralnym MISH-MASH: 1 miejsce – „Kopciuszek", spektakl w języku rosyjskim, 2 miejsce – „Jaś i Małgosia", spektakl w języku angielskim, 3 miejsce – „La Bamba" w kategorii muzyka, wyróżnienie – „Smooth Criminal" w kategorii muzyka oraz nagroda dla Najlepszego Aktora. W 23. językach wyśpiewali drugie miejsce w konkursie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.

 

- W piątkowy poranek, 24 lutego w Liceum im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach odbyła się szesnasta edycja Wojewódzkiego Konkursu „MishMash", w której jak zwykle nie zabrakło uczniów z liceum w Bieruniu. Zostaliśmy od wejścia przywitani przez uczennice strojach regionalnych. Wspierani przez nasze kochanie Panie Profesor, po raz ostatni powtarzaliśmy długo przygotowywane kwestie i teksty piosenek. Konkurs rozpoczęła hiszpańska grupa przygotowana przez prof. Hannę Stolorz. Zagrali energetyzującą piosenkę "La Bamba".

 

Po kilku występach uczniów z innych szkół, przyszedł czas na grupę rosyjską pod przewodnictwem prof. Joanny Tlałki. Nieco ubarwiona wersja popularnego „Kopciuszka” rozbawiła publiczność do łez. Niezwykłe poczucie humoru oraz doskonała gra aktorska zostały nagrodzone lawiną braw i okrzyków radości. Emocje sięgały zenitu. Dwie niezwykle utalentowane uczennice wykonały piosenkę króla popu Michaela Jacksona. Zadbały nawet o choreografię zaczerpniętą od artysty. Ich opiekunem była prof. Agnieszka Wyderka-Dyjecińska. Występy naszej szkoły podsumował spektakl Hansel and Gretel, przygotowany przez prof. Joannę Motykę, Elżbietę Penczek, Katarzynę Antosiewicz i Agnieszkę Pasierbek-Nieckarz. Bajkowa scenografia (domek z piernika) przeniosła wszystkich do lat dzieciństwa. A przesłanie na temat zdrowego odżywiania się pozostanie na długo we wspomnieniach wszystkich = relacjonuje uczestniczka konkursu Emilia Stawowy.

 

Komisja konkursowa, w której byli wykładowcy i nauczyciele języków obcych, po bardzo burzliwych obradach, przyznała:

 

W kategorii teatr :

1 miejsce - spektakl, pt. „Золушка" (Anna Szymańska, Emilia Stawowy, Karolina Broncel, Aleksandra Stawowy, Martyna Kowalczyk, Angelika Markowska, Dominik Tomczok, Mateusz Mych).

2 miejsce - grupa angielska, spektakl, pt. „Hansel and Gretel" (Kinga Karkoszka, Aleksandra Drewniak, Julia Kołodziej, Dorota Chłapek, Emilia Stawowy, Dominik Komar, Dominik Tomczok, Maciej Chromy).

 

W kategorii muzyka:

3 miejsce - grupa hiszpańska, piosenka, pt. „La Bamba" (Justyna Wojtala, Marzena Nowak, Weronika Szwedo, Kamil Stolecki).

Wyróżnienie dla duetu: Weronika Szwedo i Katarzyna Szymaszek, który wykonał „Smooth Criminal”  Michaela Jacksona.

Emilia Stawowy otrzymała nagrodę dla Najlepszego Aktora.

 

 

_www. 13.jpg
 
_www. 00.jpg

 

Zdjęcia: LO w Bieruniu

Więcej zdjęć tutaj:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,A2772E947AA6CE539F9A2D468C95622F412546DC#/

 

# # #

 

W 23. językach wyśpiewali drugie miejsce w konkursie Mish Mash uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach: Aleksandra Stolecka z trzeciej klasy technikum logistycznego, Marta Bąk i Angelika Trzaskalik z drugiej klasy mundurowej liceum ogólnokształcącego, Paweł Kłoda z pierwszej klasy technikum mechanicznego, Łukasz Piekorz z drugiej klasy technikum systemów i urządzeń energetyki odnawialnej oraz Grzegorz Bąk z czwartek klasy technikum górniczego (pod opieką nauczyciela języka angielskiego Grażyny Sawickiej).

 

Zgodnie z ideą konkursu, wykorzystując ekspresję artystyczną, poprzez formę teatralną lub muzyczną, należało wyrazić różnorodność, wolność i jedność. Założeniem kluczowym było wyrażenie owych wartości w co najmniej jednym języku obcym. Najczęściej wybieranymi językami były te, których młodzież uczy się w szkołach: angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański.

 

Żadna inna grupa - spośród dziesięciu, które zakwalifikowały się do finału - nie uczyniła tego z takim rozmachem, jak młodzież lędzińskiego PZS-u, która aż w 23. językach zaśpiewała znany utwór „Let it go” z filmu animowanego „Frozen”. Pokazała publiczności nie tylko ogromne zdolności językowe ale również talent wokalny, który jury konkursowe uhonorowało zaszczytnym drugim miejscem. ■

 


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31