Uczniowie technikum Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu reprezentowali szkołę i nasz powiat podczas kolejnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, 10 lutego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Piotr Adamczyk, Bartłomiej Lubecki i Marcel Sitko tworzyli drużynę w kategorii elektrycznej, Krzysztof Styc, Marcin Piszczek i Robert Sornek w kategorii informatycznej.

 

- W tym roku szkolnym nasza szkoła została wyróżniona i ma zaszczyt być gospodarzem finału Olimpiady. To już XL, jubileuszowa edycja przedsięwzięcia, w którym biorą udział uzdolnieni technicznie uczniowie szkół z całej Polski. Rozgrywki finałowe będą trwały dwa dni, 31 marca i 1 kwietnia 2017 r. – informuje Mariusz Meroń, opiekun drużyn, nauczyciel przedmiotów elektrycznych bieruńskiego PZS-u.

 

Głównym organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a współorganizatorem i gospodarzem finału wybrana, ponadgimnazjalna szkoła techniczna. Początki olimpiady sięgają roku 1973, kiedy to odbyła się jej pierwsza edycja, będąca wspólną inicjatywą krakowskich uczelni i średnich szkół technicznych. OOWEiE jest rozgrywana w sześciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, teleinformatycznej, informatycznej, informatyki medycznej oraz elektroniki medycznej. Głównym celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania wiedzą techniczną, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, upowszechnienie nowych trendów i rozwiązań technologicznych, a także zachęcenie uczniów do dalszego kształcenia na poziomie akademickim, szczególnie w uczelniach technicznych. Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego i mają zapewniony indeks AGH. ■

 

 

 

 www. olimpijczycy elektryczni

 

Zdjęcie: PZS w Bieruniu


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31