Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu został zaproszony do udziału w prestiżowym projekcie „LELETO - Leading to Learn Together”, którego głównym celem jest wypracowanie nowego podejścia w rozwoju zawodowym nauczycieli. Projekt LELETO realizowany jest w partnerstwie pięciu państw, bierze w nim udział 30-osobowa grupa nauczycieli z Wielkiej Brytanii, krajów nadbałtyckich i oczywiście Polski. Finalnym produktem będzie podręcznik przedstawiający m.in. dobre praktyki stosowane w różnych europejskich systemach edukacyjnych i porównanie tych systemów.

- Pierwszy wyjazd studyjny był do Leeds - mówi Sławomir Binek, nauczyciel fizyki w PZS w Bieruniu. - Przed nami Estonia, Litwa, Łotwa. Ostatnie międzynarodowe warsztaty odbędą się jesienią tego roku w Polsce i nasza szkoła będzie gościła uczestników projektu. Kilka dni spędzonych w szkołach brytyjskich różnego typu to z pewnością bardzo ciekawe doświadczenie dla nauczyciela. Mieliśmy okazję obserwować lekcje naszych brytyjskich kolegów, podpatrzeć ich sposoby prowadzenia zajęć różnych przedmiotów, od ścisłych po artystyczne, zaobserwować uczniów podczas lekcji i podczas przerw, przyjrzeć się jak wygląda relacja nauczyciel-uczeń. Najbardziej urzekła mnie otwartość - powszechna, szczera, zauważalna na każdym kroku. Na ostatnim spotkaniu mieliśmy za zadanie jednym zdaniem podsumować nasz wyjazd i myślę, że udało nam się nieźle to uchwycić - "Positive feedback really helps”.

 

Polskim partnerem projektu, finansowanego w ramach ERASMUS+, jest Fundacja na rzecz rozwoju Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych, z którą bieruński PZS współpracuje również przy realizacji „Od Algorytmu do Zawodowca”. ■

 

 

 www. LELETO PZS Bieruń 2  www. LELETO PZS Bieruń 3  www. Przykładowa sala lekcyjna w szkole w Leeds

 

Nauczyciele podczas zajęć. Przykładowa sala lekcyjna w szkole w Leeds.

 

Zdjęcia: PZS w Bieruniu


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31