Zostały laureatkami I etapu Olimpiady Przedsiębiorczości. Klaudia Martyka, Ewelina Sieradzka, Anna Niesyto oraz Agata Bobla będą reprezentowały Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach oraz powiat bieruńsko-lędziński w półfinałowych zmaganiach.

 

Uczennica Technikum Urządzeń i systemów Energetyki Odnawialnej - Anna Niesyto osiągnęła najlepszy wynik w regionie, zajmując dziewiątą pozycję wśród 245uczestników z całego województwa.

 

Hasłem przewodnim tegorocznej XII edycji Olimpiady było: „Przywództwow biznesie”. Wysokie wyniki osiągnięte przez uczniów Technikum im. Anielina Fabery w Lędzinach świadczą o skutecznym nauczaniu oraz wysokim poziomie przygotowania.

 

- Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu ekonomii, gospodarki i zarządzania - poinformowała Gabriela Jagsz, nauczyciel przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych, która przygotowywała uczestników do olimpiady.

 

Olimpiada Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 roku i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłaszają się młodzi ludzie przejawiający zainteresowania przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką. 

 

Ogólnopolska Olimpiada to wspólna inicjatywa pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

 

Projekt cieszy się wsparciem wielu partnerów społecznych i mediów. Partnerami Strategicznymi są od wielu lat Narodowy Bank Polski i  Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Celem projektu jest rozbudzenie i wzmocnienie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych, doskonalenie umiejętności analizy zjawisk zachodzących w gospodarce, w organizacji oraz w życiu prywatnym, a także tworzenie pozytywnego klimatu wokół działalności biznesowej i lepsze przygotowanie młodzieży do wyzwań współczesnego świata do których należą tendencja do integracji i globalizacji życia społecznego. ■

 

 www. olimpiada przedsiębiorczosci

 

Liderki przedsiębiorczości ze swoją opiekunką.

Zdjęcie: PZS w Lędzinach


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31