Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, jako jedna z 15 szkół ponadgimnazjalnych ze Śląska, bierze udział w projekcie „Od Algorytmu do Zawodowca”, realizowanym przez Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych przy współpracy Ministerstwa Cyfryzacji. Uczniowie technikum informatycznego bieruńskiego PZS-u uczestniczą w zajęciach z programowania i algorytmiki, pierwsze spotkanie z Pythonem za nimi.

 

Sławomir Binek, koordynator projektu, nauczyciel fizyki PZS w Bieruniu mówi: Na pierwszych zajęciach nasi informatycy uczyli się jednego z najpopularniejszych i najdynamiczniej rozwijających się języków programowania na świecie czyli Pythona, udało im się stworzyć pierwsze algorytmy, od wykresów prostych funkcji matematycznych, po jeden z najbardziej znanych fraktali tzw. trójkąt Sierpińskiego. Jest plan, aby w niedalekiej przyszłości wprowadzić na lekcjach fizyki metody numeryczne, a właśnie Python jest do tego wręcz idealny.

 

Od A do Z, jak w skrócie nazywany jest projekt, przewiduje cykl 10 warsztatów prowadzonych przez wykładowców Wydziału Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Śląskiego, na zakończenie zaplanowany jest konkurs dla najlepszych uczestników, wybranych ze wszystkich szkół.

 

Więcej informacji o projekcie na http://www.smcebi.us.edu.pl/od-a-do-z/   ■

 

 www. IMG 9805

Zdjęcie: PZS w Bieruniu


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31