Finał jubileuszowej XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, organizowanej przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, odbędzie się w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. Stosowne porozumienie zostało podpisane 27 października 2016 roku. Z ramienia krakowskiej uczelni sygnatariuszem był dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki, i Inżynierii Biomedycznej dr hab. inż. Ryszard Sroka, PZS w Bieruniu reprezentował Jacek Witkowski, który pełni również funkcję koordynatora Olimpiady.

 

- Jesteśmy zaszczyceni, że powierzono nam rolę gospodarza tak prestiżowego przedsięwzięcia naukowego. To ogromna odpowiedzialność i jednocześnie wielka satysfakcja. W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku przyjadą do nas uczniowie z całej Polski, wyłonieni podczas etapu IIA Olimpiady, który jest zaplanowany na luty 2017 i odbędzie się na terenie AGH w Krakowie. Nauczyciele przedmiotów zawodowych naszej szkoły będą autorami zadań praktycznych dla poszczególnych grup tematycznych, ich zadaniem będzie również zabezpieczenie logistyczne i sprzętowe – mówi Jacek Witkowski, kierownik warsztatów szkolnych bieruńskiego PZS-u, koordynator Olimpiady.

 

OOWEiE jest rozgrywana w sześciu grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, teleinformatycznej, elektroniki i informatyki medycznej oraz informatycznej. W finałowych zmaganiach bierze udział po 16 najlepszych uczniów z każdego z sześciu obszarów tematycznych. Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania wiedzą w zakresie danej grupy tematycznej, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, upowszechnienie kultury technicznej oraz nowych trendów i rozwiązań technicznych, a także zachęcenie uczniów do dalszego kształcenia na poziomie akademickim.

 

Początki Olimpiady sięgają roku 1973. Wtedy odbyła się jej pierwsza edycja, będąca wspólną inicjatywą krakowskich uczelni i średnich szkół technicznych. ■

 

 www. IMG 0407

 

Zdjęcie: PZS w Bieruniu


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31