Mateusz Kula z trzeciej klasy technikum Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach pokonał 7.806. uczestników z całej Polski i dostał się do półfinału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej dla uczniów!

 

4 października w 294. szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach reprezentowało 27 zdolnych logistyków. Z niecierpliwością wszyscy oczekiwali wyników, które dają przepustkę i awans do drugiego etapu, aż 28 października pojawiła się wiadomość: wśród grona lędzińskich logistyków znalazł się półfinalista! Żadna szkoła w okolicy nie może pochwalić się takim sukcesem. To prawdziwy powód do dumy!

 

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach od oczątku uczestniczy w zmaganiach organizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyki. Każdego roku może poszczycić się sukcesami na miarę półfinału, uczniowie szkoły są często finalistami olimpiady.

 

- Od kilku lat na rynku pracy obserwujemy wzrost zapotrzebowania na pracowników z sektora TSL. Rosnące zainteresowanie młodych ludzi Ogólnopolską Olimpiadą Logistyczną to dowód ich świadomości odnośnie zawodowych perspektyw, jakie stwarza ta branża. To również wyraz prestiżu i znaczenia samego konkursu – podkreśla Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

 

Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 grudnia 2016 roku. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca 2017 roku. Na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

 

- Dla wielu uczniów wygrana w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej to spełnienie marzeń, ale również przepustka do kariery w logistyce, transporcie i spedycji. Zwycięstwo w tak dużym wydarzeniu dodaje pewności siebie i otwiera wiele drzwi. Pierwszymi z nich jest możliwość podjęcia bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki – dodaje Wojciech Zalewski.

 

Organizatorem olimpiady w PZS była Justyna Pilch. ■

 

 

 www. SDC13123  www. SDC13108

 

Mateusz Kula

Zdjęcia: PZS w Lędzinach


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31