Na uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach 3 października 2016 roku czekała przemiła niespodzianka: na lekcjach angielskiego pojawili się kolejni asystenci językowi: 24-letnia Roshanak - studentka architektury z Iranu i 20-letni Simo - student ekonomii z Maroka. Goście przez tydzień (od 3 do 7 października) swoją obecnością wzbogacali lekcje języka angielskiego prezentując kulturę krajów, z których pochodzą, a także - w odpowiedzi na żywe zainteresowanie uczniów - nauczyli ich kilku przydatnych zwrotów w języku arabskim i perskim. Były to niezwykle oryginalne lekcje nie tylko angielskiego, ale także geografii, wiedzy o społeczeństwie, arabskiego i  perskiego, które pozwoliły uczniom pogłębić wiedzę, a także poćwiczyć umiejętność autoprezentacji w języku angielskim.

 

Roshanak i Simo zostali bardzo ciepło przyjęci przez społeczność uczniowską. Dzięki ich obecności święto języków obcych w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach nabrało nowego znaczenia. Zapoczątkowane  26 września Europejskim Dniem Języków, trwało dwa tygodnie. Języki obce (nie tylko angielski, ale również francuski, arabski i perski) słychać było na lekcjach jak i w czasie przerw na szkolnych korytarzach.

 

 Wizyta gości w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach to efekt współpracy z międzynarodową organizacją studencką AIESEC, która umożliwia studentom z całego świata podróżowanie i włączanie się w projekty edukacyjne. To już druga tego typu wizyta. W czerwcu szkołę odwiedziła Qianqian Li, studentka z Kanady pochodząca z Chin.

 

 Przed lędzińską placówką udział w uroczystej gali kończącej projekt Next Step, w ramach którego Powiatowy Zespół Szkół gościł Roshanak i Simo. Odbędzie się ona 13 października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. ■

 

 www. pażdziernik2016 043  www. pażdziernik2016 050  www. pażdziernik2016 0710

 

 

 

Zdjęcia: PZS w Lędzinach


Kalendarium

MARZEC 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • Nagrody Starosty Bieruńsko- Lędzińskiego w dziedzinie kultury CLEMENS AD'2017
  • XLIX sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji (Część I)
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31