Sprawa to niesłychana, pani ograła pana. I to niejednego, w dodatku w tak zdawałoby się męskiej dyscyplinie jak skat.

26 sierpnia odbyło się podsumowanie wakacyjnego cyklu rozgrywek o Puchar Lata, który zorganizowany został przy wsparciu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. W czwartek 8 czerwca odbył się pierwszy  tegoroczny turniej przygotowany przez Sekcję Skata KS Unia Bieruń Stary. A potem  przez  dziesięć  kolejnych  czwartków 34 zawodników zmagało się przy skatowym stoliku. Licytacji i sporów było co niemiara. Wszyscy zastanawiali się: wygra Czesław Piekorz, Bogdan Hernas czy Edward Jarnot? To znani i cenieni zawodnicy sekcji, którzy tryumfowali niejednokrotnie.

Tym razem, o czym z dumą obwieścił kierownik sekcji skata Franciszek Mrzyk, musieli oni ustąpić miejsca Aleksandrze Łańskiej-Gawlik, która z 17.066 punktami na koncie wygrała cały turniej  i odebrała Puchar Lata 2017 z rąk Sebastiana Macioła, zastępcy burmistrza Bierunia. 

Pani Ola jest zawodniczką KS Unia Bieruń Stary. Jak nam powiedziała,  w skata gra niemal od dziecka. - W mojej rodzinie, grali wszyscy,  ale młodsze pokolenie coraz słabiej, bo od kart woli komputery. Najlepszym graczem był mój dziadek -  powiedziała mistrzyni.

Przemawia przez nią skromność, bo Aleksandra Łańska-Gawlik  jest skatową Mistrzynią Polski w latach 2010 i 2014, wicemistrzynią z roku 2011 i laureatką trzeciego miejsca w kraju  w roku 2012. Teraz, z pozostałą ekipą Unii (w składzie: Lidia Segeth, Czesław Piekorz, Karol Mielcarek  i Piotr Niemiec) walczy w III lidze skata. ■ZP

 

 _www. Ola ograła wszystkich  03.jpg
 _www. Ola ograła wszystkich  02.jpg
 _www. Ola ograła wszystkich  04.jpg

 

Zdjęcia: Zbigniew Piksa