Od 24 do 28 kwietnia 2017 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach brali udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

"Dzień Przedsiębiorczości" organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jego celem jest pomoc młodzieży w podjęciu trafnych decyzji dotyczących dalszej drogi zawodowej i edukacyjnej.

Jako jedyna szkoła w regionie, lędziński PZS uczestniczy w projekcie już od 12 lat, zajmując pod względem liczby uczniów uczestniczących w programie najwyższe miejsca w powiecie i czołowe w województwie. Uzyskanie I miejsca w województwie w 2014 roku spowodowało, że PZS w Lędzinach jako jedyna szkoła reprezentował województwo śląskie i znalazł się w gronie 16. najlepszych szkół (po jednej z każdego województwa) w Polsce nagrodzonych w Kancelarii Prezydenta RP.

Realizując ten program, uczniowie Technikum oraz Liceum Ogólnokształcącego mogą przez jeden dzień w różnych firmach i instytucjach przyglądać się pracy na różnych stanowiskach pod okiem konsultanta - pracownika danej firmy. Mają wtedy okazję bliżej poznać pracę w zawodzie, którym są zainteresowani i zweryfikować swoje wyobrażenia.

W ciągu ostatnich czterech lat uczniowie PZS w Lędzinach odwiedzili blisko 500 firm i instytucji. Stałymi partnerami, którzy od lat przygotowują ciekawy i atrakcyjny program dla uczniów, są: Oddział Kopalnia Węgla Kamiennego Ziemowit, Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu oraz w Komenda Miejska Policji w Tychach.

 

 _www. DSCF7444.jpg  
   

 

Zdjęcie: PZS w Lędzinach


Kalendarium

LUTY 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej (Powiatowy Zarząd Dróg)
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
6
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
7
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
8
9
10
11
12
13
14
15
  • XLVII sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28