Teresa Horst - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu i Piotr Janczyk - dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi Elektrobudowy S.A. podpisali 1 kwietnia porozumienie o współpracy, na podstawie którego uczniowie klas mechanicznych i elektrycznych będą mieli możliwość odbywania praktyk zawodowych w tej firmie. Umowa przewiduje między innymi prowadzenie tematycznych zajęć dydaktycznych przez pracowników Elektrobudowy S.A., współpracę w zakresie udoskonalania programów edukacyjnych oraz realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych.

Zawarte porozumienie podnosi atrakcyjność kształcenia zawodowego w PZS, a jego absolwentom daje możliwość poznania najnowszych urządzeń i technologii, stwarza szanse zatrudnienia w renomowanej firmie.

Elektrobudowa S.A istnieje od ponad 60 lat. Od 1996 roku jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Zatrudnia około 2.000 pracowników. Jest światowym liderem wśród polskich producentów urządzeń elektroenergetycznych, realizującym zadania dla sektora wytwarzania, przemysłu i dystrybucji energii elektrycznej w kraju i za granicą, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Finlandii, Holandii, krajach Europy Wschodniej. Świadczy kompleksowe usługi na rzecz sektora energetycznego, petrochemicznego, wydobywczego. Brała udział w budowie prawie wszystkich elektrowni i elektrociepłowni w Polsce. ■

 

 

_www. Podpisanie porozumienie PZS B- Elektrobudowa,_1.jpg

 

ZDJĘCIE: PZS W BIERUNIU


Kalendarium

STYCZEŃ 2018

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
5
6
7
8
  • Posiedzenie Komisji Rewizyjnej
  • Posiedzenie Komisji Społecznej, Promocji Zdrowia i Kultury Fizycznej
9
  • Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Publicznego
10
  • Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów
  • Posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju
11
12
13
14
15
16
17
18
  • XLV sesja Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego V kadencji
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31