Biegły rewident, nazywany inaczej audytorem, to osoba fizyczna posiadająca uprawnienia zawodowe w zakresie prowadzenia badań dotyczących sprawozdań finansowych. Celem pracy audytora jest opracowanie pisemnej opinii oraz raportu na temat, czy sprawozdanie finansowe jest zgodne z zasadami rachunkowości, czy rzetelnie i jasno przedstawia sytuację majątkową i finansową firmy, a także wynik finansowy jednostki.

 

9 lutego 2017 roku uczennice trzeciej i czwartej klasy technikum ekonomicznego lędzińskiego Powiatowego Zespołu Szkół uczestniczyły w spotkaniu z biegłym rewidentem Michałem Stawinogą. Dowiedziały się, na czym polega zawód biegłego rewidenta, w jaki sposób odbywa się badanie sprawozdań finansowych i na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę w sprawozdaniu finansowym.

 

Spotkanie było znakomitą lekcją z zakresu elementów sprawozdania finansowego, a liczne pytania stawiane uczennicom przez biegłego rewidenta, pozwoliły na utrwalenie materiału, z jakim spotkały się na lekcjach przedmiotów ekonomicznych.

 

      Michał Stawinoga przedstawił na swoim przykładzie możliwość zdobycia kwalifikacji i tytułu audytora oraz opowiedział o tajnikach wykonywanego zawodu. Wyjaśnił, co oznacza audyt finansowy, w jaki sposób przebiega badanie sprawozdania finansowego w danej firmie, z jakimi dylematami na co dzień boryka się w swojej pracy oraz jakie opinie wydawane są o badanej firmie.

 

       Dodatkowym atutem spotkania było podkreślenie możliwości wykonywania pracy na samodzielnym stanowisku po uzyskaniu tytułu technika ekonomisty.

 

       Michał Stawinoga w bardzo przystępny i jasny sposób wyjaśniał zagadnienia, które szczególnie interesowały uczennice, zachęcając i inspirując do planowania swojej przyszłości zawodowej właśnie w tej profesji.

 

Przyszłe ekonomistki uzyskały wiele przydatnych informacji, ale przede wszystkim miały wielką satysfakcję płynącą z faktu, że technik ekonomista to zawód fascynujący i dający wielkie możliwości w dzisiejszym świecie biznesu. ■BS

 

 www. PZSL logo

 

 


Kalendarium

LIPIEC 2017

PN
WT
ŚR
CZ
PT
SO
ND
1
2
3
4
  • Informacja Zarządu Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w sprawie kanału technologicznego.
5
  • ZAPRASZAMY
6
7
  • 62. WYDANIE INFORMATORA
8
9
10
  • "Doświadczanie natury" - wystawa fotografii Marka Bednarza
  • Staże projektu "Kariera i Kompetencje..."
11
12
  • Obchody Święta Wojska Polskiego 2017 r. w Tychach
13
14
  • BEZPIECZNE WAKACJE 2017
15
16
17
18
19
20
  • UTRUDNIENIA W RUCHU
21
  • KORONA POWIATU DO ZDOBYCIA
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31